"Oko na kulturę" - logotyp. Na środku duże oko, a w nim paleta do malowania, pędzel i kamera filmowa.


NUMER 1/2022

Przedstawiamy Wam pierwszy numer kwartalnika „Oko na Kulturę”. Jest to efekt pracy całej kadry Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie. To unikatowe czasopismo skupia w sobie głównie treści o tematyce kulturalnej. Wierzymy, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Oprócz relacji z wydarzeń i działań kulturalnych, które odbyły się w I kwartale 2022 r., proponujemy rekomendacje czytelnicze oraz zapowiadamy najważniejsze wydarzenia i imprezy w II kwartale 2022 r.

Ogłaszamy także wiosenny nabór do nowo powstających sekcji: języka angielskiego dla Seniorów, teatralnej dla Seniorów, Klubiku Maluchaplastyczno-manualnej dla dzieci i wokalnej dla dorosłych. Są one odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców gminy Zbuczyn. Ruszamy na razie z wersją cyfrową czasopisma – możecie przeglądać i czytać je na swoim telefonie, tablecie, komputerze czy innym urządzeniu cyfrowym, jak też wydrukować jako wersję papierową.

W imieniu Redakcji życzę miłej lektury i zapraszam do współpracy,

/-/ Emilia Biarda
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie

Okładka numeru 1/2022 czasopisma „Oko na Kulturę" „Oko na Kulturę” – numer 2/2022   READ 1  CZYTAJ / READNUMER 2/2022

Oddajemy w Państwa ręce drugi numer Informatora Kulturalnego Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie pt. „Oko na Kulturę”. Znajdą Państwo w nim informacje z wydarzeń kulturalnych z II kwartału 2022 r. oraz zapowiedzi na najbliższe miesiące. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami m. in. z tegorocznych Dni Gminy Zbuczyn, powołania Społecznej Rady Programowej GOK-u, osiągnięć Zespołu Pieśni i Tańca NIWA, wernisażu wystawy Beaty Wereszczyńskiej, konkursów organizowanych przez GOK i GBP oraz realizacji I etapu zadania pn. Wszyscy tworzymy kulturę.


W nowym dziale Twórczość mieszkańców przedstawiamy wybrane utwory poetyckie Tadeusza Radomyskiego. Z okazji jubileuszu 10-lecia powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie prezentujemy Państwu wiersz autorstwa Elżbiety Borkowskiej O UTW. Po raz pierwszy czeka na Państwa krzyżówka z nagrodami.

W imieniu Redakcji życzę miłej lektury i zapraszam do współpracy,

/-/ Emilia Biarda
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie

 Okładka numeru 2/2022 czasopisma "Oko na Kulturę"  „Oko na ulturę” – numer 2/2022   READ 1  CZYTAJ / READ 

Oddajemy w Państwa ręce podwójny numer Informatora Kulturalnego Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie pt. „Oko na Kulturę". To, jak wiele się przez ostatnie pół roku działo, świadczy objętność tego numeru.

Znajdą Państwo w nim informacje z wydarzeń kulturalnych z dwóch ostatnich kwartałów 2022 r. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami m. in. z tegorocznej akcji Narodowego Czytania, Pożegnania Lata w Dziewulach, realizacji 5 inicjatyw lokalnych przez mieszkańców gminy Zbuczyn (II etap zadania pn. Wszyscy tworzymy kulturę) czy 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie. Zapraszamy do przeczytania obszernych relacji z realizowanych projektów ze środków amerykańskich (P-AFW) i krajowych (MKiDN, NCK, FIO, UMWM, MCPS). Dużo miejsca poświęcamy w bieżącym numerze promocji czytelnictwa oraz działaniom na rzecz osób starszych. W dziale Twórczość mieszkańców przedstawiamy wybrane wiersze Haliny Jasińskiej oraz Jadwigi Prus. Czeka na Państwa także wywiad.

W imieniu Redakcji życzę miłej lektury i zapraszam do współpracy,

/-/ Emilia Biarda
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie

 Okładka numeru 3-4/2022 czasopisma "Oko na Kulturę" „Oko na ulturę” – numer 3-4/2022   READ 1  CZYTAJ / READ


 Jeśli chcieliby Państwo pobrać konkretny numer naszego czasopisma jako plik PDF, należy w prawym dolnym rogu wyświetlonego okna wybrać ikonę pobrania (chmurka ze strzałką do dołu). Po najechaniu na nią kursorem myszy pojawi się napis DOWNLOAD PDF.Jeśli chcieliby Państwo pobrać konkretny numer naszego czasopisma jako plik PDF, należy w prawym dolnym rogu wyświetlonego okna wybrać ikonę pobrania (chmurka ze strzałką do dołu). Po najechaniu na nią kursorem myszy pojawi się napis Download PDF


 

 

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Zbuczynie
tel.: 500 799 675
e-mail: kontakt@gokzbuczyn.pl 
adres: ul. Jana Pawła II 3,
08-106 Zbuczyn

Gminna Biblioteka Publiczna
w Zbuczynie

tel.: 515 783 251
e-mail: kontakt@gokzbuczyn.pl
adres: ul. Jana Pawła II 3,
08-106 Zbuczyn
godz. pracy: pn-pt od 9.00 do 17.00

Nasze plakaty