Już po raz IX w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbył się Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 9 podmiotów z terenu gminy Zbuczyn, a samych wokalistów wliczając solistów, duety i zespoły jest 130. Wykonawcy zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe: klasy 0 – III, klasy IV – VI, i klasy VII – gimnazjum. Występy oceniało jury w składzie:
- Iwona Kobylińska – wokalistka Orkiestry Dni Naszych, instruktor oraz pedagog, członek wielu jury i zespołów oceniających na przeglądach i festiwalach lokalnych i międzynarodowych.
- Wojciech Ciekot – fortepianista, instruktor oraz pedagog, założyciel licznych zespołów muzycznych i wokalnych.
- Joanna Handzel – instruktor kulturalno-oświatowy Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie.

Oto lista laureatów:

Kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 0 – III

I miejsce Wiktoria Wereniuk
II miejsce Paulina Wierzejska
III miejsce Oliwia Wróbel
Wyróżnienie Adam Ławecki

ZESPOŁY
I miejsce Zespół „NADZIEJKA”
II miejsce Zespół ze Szkoły Podstawowej w Dziewulach
III miejsce Zespół „SZKOLNI PRZYJACIELE”
Wyróżnienie Zespół „TROPICIELE”

Kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV – VI

I miejsce Duet: Ewelina Guzowska i Jakub Soszyński
II miejsce Natalia Wysokińska
III miejsce ex aequo: Karol Wierzejski, Filip Świderski

I miejsce Zespół ze Szkoły Podstawowej w Dziewulach
II miejsce Zespół „CANTATE”
III miejsce Zespół „NADZIEJA”
Wyróżnienie Zespół „BEZ NAPIĘCIA”

Kategoria klasy VII - III GIMNAZJUM

I miejsce Agnieszka Chojecka
II miejsce Duet: Patrycja Ługowska i Ewelina Radzikowska

ZESPOŁY
I miejsce Zespół „BOŻA ARMIA”
II miejsce 27 Podlaska Drużyna Harcerska „COBRA”
III miejsce Zespół „BEL CANTO”

Jury podczas oceny brało pod uwagę: walory głosowe, interpretacje, intonację, poczucie rytmu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo, opiekunowie podziękowania za przygotowanie artystów, natomiast wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni na uroczysty koncert podsumowujący będący częścią artystyczną uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, który odbędzie się 21 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej do Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie. Podczas koncertu odbędzie się wręczenie nagród.