Gala podsumowująca projekt "Dojrzałość okresem jest złotym".

1 grudnia 2017 w Sokołowskim Ośrodeku Kultury odbyła się gala podsumowująca projekt Fundacji DONUM „Dojrzałość okresem jest złotym” realizowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Projekt trwał od kwietnia do grudnia br. i dedykowany był pięciu Uniwersytetom Trzeciego Wieku we wschodniej części Mazowsza: Zbuczyn, Łosice, Siedlce, Sokołów Podlaski i Węgrów.

Galę swoją obecnością uświetnili: Pan Marek Zagórski - poseł na Sejm RP, dyrektorzy ośrodków kultury, przy których działają uniwersytety, koordynatorzy oraz liczna grupa przedstawicieli owych uniwersytetów.
Koordynatorzy poszczególnych uniwersytetów prezentowali udział w projekcie, następnie z programem artystycznym wystąpili Słuchacze korzystający z warsztatów w ramach projektu.

Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Zbuczyna reprezentowała grupa gimnastyczna pod kierunkiem Alicji Lasockiej. Zaprezentowany układ był efektem pracy na zajęciach gimnastycznych „Gimnastyka kręgosłupa”. Na scenie wystąpiła część grupy, w zajęciach brało udział 33 uczestników.

W ramach projektu dla Słuchaczy UTW Zbuczyn były sfinansowane: zajęcia gimnastyczne (28 godzin), warsztaty komputerowe (28 godzin), spotkania z ciekawymi ludźmi (9 spotkań), wykłady audytoryjne (7 wykładów) oraz zakupiono ekran elektryczny, zestaw mikrofonów i statywy.

Projekt został zakończony ale mamy nadzieję, że nastąpi jego kolejna odsłona, do której Słuchacze z UTW Zbuczyn zostaną zaproszeni.

Prezes Fundacji DONUM, Ewie Jarockiej jeszcze raz dziękujemy i życzymy sukcesów w realizacji kolejnych projektów.