W czwartkowe popołudnie, 9 marca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbyło się spotkanie z poezją Sebastiana Arkadiusza Barana. Wzięło w nim udział blisko 50 osób.

W pierwszej części spotkania poeta przeczytał wybrane wiersze ze swego przeszło 20-letniego dorobku. Wybrana tematyka twórczości sprawiła, że zebrana publiczność w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie zasłuchała się w prostocie słów autora tekstów. W wydarzeniu wzięli udział słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie, kierownik i osoby z Dziennego Domu Senior+ w Zbuczynie oraz pracownicy i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie. W drugiej części przedstawiciele obu instytucji zaprezentowali działalność swoich placówek oraz pokazali wybrane prace artystyczne, które powstały podczas warsztatów.

Sebastian Arkadiusz Baran – misjonarz poezji, jak nazwał siebie podczas spotkania, urodził się 11 marca 1979 r. w Łukowie. W roku 2000 debiutował jako poeta. Swoją twórczość poetycką publikował m. in. w „Siedleckim Nieregularniku Literackim” oraz „Kulturze Siedleckiej”. Jego wyróżnione teksty można także znaleźć w pokonkursowym tomiku „Promień Nadziei” wydanym w Tomaszowie Mazowieckim w 2009 r. oraz specjalnym wydawnictwie z wierszami o różach „Przyroda Pachnąca Różami”. Poeta ma na swoim koncie wyróżnienia w konkursie jednego wiersza podczas Nocy Poetów w Jabłonnie Lackiej (m. in. w 2010 r.), statuetkę w Przeglądzie Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych w Siedlcach, dyplom w konkursie im. Romualda III Mikoszewskiego w Łosicach, wyróżnienie Pełnomocnika Prezydenta Miasta Słupska ds. Osób Niepełnosprawnych w 2007 r., dyplom za udział w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Krakowie w 2008 r. oraz dyplom za udział w Konkursie Recytatorskim „Ścieżki Słów” w CKiS w Siedlcach (m. in. w 2011 r.). Był członkiem SGL „Witraż” oraz Klubu Literackiego „Kanon”.

Spotkanie zorganizowali: GOK w Zbuczynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zbuczynie.

O spotkaniu z poezją Sebastaiana Barana czytaj także na: tygodniksiedlecki.com, zyciesiedleckie.pl, podlasie24.pl, a także słuchaj w Katolickim Radiu Podlasie 101,7 FM.