Żurek z białą kiełbasą, jajka, wędzone wędliny i kiełbasy, babki i inne ciasta – to tylko niektóre dania, jakie pojawiły się stole w czwartkowe popołudnie, 13 kwietnia. W sali Amadeo odbyło się bowiem spotkanie wielkanocne zorganizowane przez Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie. W spotkaniu wzięło udział blisko 60 osób.

Spotkanie otworzyli i poprowadzili przewodniczący Rady Słuchaczy: Maria Konstańczuk oraz Marek Kubak. Życzenia naszym seniorom złożyli przybyli goście: Hubert Pasiak – wójt gminy Zbuczyn oraz Emilia Biarda – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. W części oficjalnej Halina Jasińska oraz Jadwiga Prus wręczyły wójtowi gminy tomik poetycki z twórczością Seniorów.

Kilkugodzinne spotkanie było okazją to wspólnych rozmów i wspomnień. Było to pierwsze w tym kwartale większe spotkanie towarzyskie członków zbuczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W drugiej części spotkania omawiane były plany jego działalności na najbliższy kwartał w nawiązaniu do złożonych projektów i wniosków. Był to także czas na zagłębienie się w poezję zawartą w almanachu poetyckim oraz wspólną zabawę.

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Zbuczynie
tel.: 500 799 675
e-mail: kontakt@gokzbuczyn.pl 
adres: ul. Jana Pawła II 3,
08-106 Zbuczyn

Gminna Biblioteka Publiczna
w Zbuczynie

tel.: 515 783 251
e-mail: kontakt@gokzbuczyn.pl
adres: ul. Jana Pawła II 3,
08-106 Zbuczyn
godz. pracy: pn-pt od 9.00 do 17.00

Nasze plakaty