„Cała Polska Czyta Dzieciom”

w ramach akcji gościmy cyklicznie dzieci
z Gminnego Przedszkola w Zbuczynie

W lutym podczas spotkania z książką, dzieci wysłuchały poniższych pozycji:
„Uczucia Maksa”, „Maks poznaje świat” autorstwa Katarzyny Zychla.

Czego się dowiedziały i co wyniosły ze spotkania?

Uczucia Maksa

„Maks bardzo lubi zabawy ze swoimi przyjaciółmi. Nie wyobraża sobie, że kiedykolwiek mogłoby ich zabraknąć.
Najbliższa mu była zebra Monika. Mógł jej powierzyć swoje największe tajemnice i wiedział, że przyjaciółka nikomu ich nie wyjawi.
To się nazywa zaufanie. Mama powiedziała kiedyś, że zaufanie to bardzo ważna sprawa, zwłaszcza między przyjaciółmi.
Powiedziała , też że bardzo łatwo je zniszczyć i niezwykle trudno odbudować, a czasem jest to nawet niemożliwe"

Maks poznaje świat

„ Dzieci przysiadły na ziemi i obserwowały, jak szybko powstaje delikatna pajęczyna.
- Mamusiu a skąd on wie, jak ma zrobić taką sieć? - Maks aż przechylił łepek, żeby lepiej widzieć pracę pajączka.
- Pajączek chodzi po specjalnej niteczce, która nie jest lepka - powiedziała mama.
- Dlatego sam siebie nigdy nie uwięzi.
W przyrodzie jest mnóstwo tajemnic.
Mrówki wiedzą, jak zbudować mrowisko, pszczoły, jak zrobić miód, a ptaki kiedy odlecieć do ciepłych krajów."

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!