Zakończyliśmy już zajęcia feryjne z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zbuczynie. To były aktywne dwa tygodnie pełne spotkań warsztatowych w różnych dziedzinach.
Dzieci wspólnie z nami wykonały prześliczne, własnoręcznie malowane ekotorby. Nauczyły się także podstawowego splotu makramowego i stworzyły swoją pierwszą ozdobę właśnie tą techniką.
Niektórzy sprawdzili swoje umiejętności aktorskie oraz oswoili się ze sceną uczestnicząc w zajęciach teatralnych.
W naszej ofercie zajęć feryjnych nie zabrakło również warsztatów muzycznych - zarówno rytmicznych dla przedszkolaków, jak i indywidualnych lekcji gry na gitarze i perkusji dla nieco starszych dzieci. Nowością były warsztaty produkcji muzycznej, podczas których młodzież nauczyła się nagrywać i tworzyć własne ścieżki dźwiękowe.
Dzieci mogły również wcielić się w rolę małych rzemieślników i nieco poburdzić ręce ;) Praca na kole garncarskim oraz lepienie własnych figurek i przedmitów z gliny przyniosły uczestnikom zajęć olbrzymią frajdę.
Nasz GOK odwiedzili także leśni, latający przyjaciele. Mowa tu oczywiście o sowach. Podczas pokazu dowiedzieliśmy się wielu fascynujących faktów i ciekawostek na temat tych stworzeń. Najodważniejsi mieli nawet szansę je pogłaskać ;)
Oprócz warsztatów dla duszy i umysłu, w naszym harmonogramie pojawiło się także coś dla ciała. Podczas zajęc tanecznych z zumby, dzieci wcielały się w bohaterów przeróżnych bajkowych opowieści, natomiast uczestnicy zajęć sportowych zmierzyli się w grupach w kilku konkurencjach nie tylko ruchowych, ale przede wszystkim polegających na kooperacji.
Jesteście ciekawi jak wyglądały zajęcia? Obejrzyjcie naszą fotorelację!