26.10.2022 r. o godz. 11.00 odbyło się kolejne niesamowite spotkanie autorskie dla uczniów klas VII – VIII ze szkół podstawowych z terenu gminy Zbuczyn, w ramach projektu „6 spotkań autorskich na 6 z !” - cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA 2022.

Niesamowite spotkanie, gdyż niesamowity gość był bohaterem wydarzenia. Michał Zawadka - optymista, autor, ekspert słowa, praktyk, przedsiębiorca, mówca inspiracyjno-motywacyjny, autor bestsellerowych książek, propagator szeroko rozumianej edukacji miękkiej, twórca szkoły mentalnej, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Decyzje: Dlaczego tak trudno je podejmować? Czym kierować się w ich wyborze? Jak radzić sobie z konsekwencjami? Czy istnieją dobre i złe decyzje? Jak nauczyć się podejmować słuszne decyzje? Jak działać, by ich nigdy nie żałować?

Motywacja: Gdzie ją znaleźć? Jaki wpływ ma na Twoje działanie i wyniki? Skąd się bierze? Czy można się od niej uzależnić? Czy motywacja może zaszkodzić? Kiedy jest wsparciem, a kiedy szkodzi? Jak odnaleźć ją w każdym działaniu? Czy można działać bez motywacji?

Rozwój: Jak pokochać niewiedzę? Czym jest rozwój w codzienności? Jak zbudować nastawienie wspierające rozwój? Jak odkrywać potencjał w popełnianych błędach? Od czego zależy efektywny rozwój? Czy rozwój może zaszkodzić? Jak odkryć swój obszar w rozwoju?

Sztuka myślenia: Czy myślenie jest stałe na całe życie? Od czego zależy? Czy myślenie może szkodzić? Czym są różne sposoby myślenia? Czy można nie myśleć? Jak myśleć w dobry sposób i co to oznacza? Czy myślenie nas wspiera? Czy ja tworzę myśli, czy myśli tworzą mnie?

Pytania, pytania, pytania i jakże motywujące, inspirujące, nietuzinkowe odpowiedzi płynęły w stronę uczniów podczas powyższego wydarzenia pt. „CHCĘ BYĆ KIMŚ”.