10 listopada 2022 r. godz. 11.00 i godz. 13.00

Wioletta Piasecka - kolejna znana i lubiana autorka książek dla dzieci zagości w Gminnym Ośrodku Kultury – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbuczynie w ramach realizacji projektu „6 spotkań autorskich na 6 z !”- cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej. Na spotkanie zaproszeni są uczniowie klas III ze szkół podstawowych z terenu gminy Zbuczyn oraz grupy 5-latków z Gminnego Przedszkola w Zbuczynie. IGNAŚ - OPOWIEŚCI PATRIOTYCZNE” to temat wydarzenia, które przybliży dzieciom postać Ignacego Jana Paderewskiego. Miał On tylko dwa marzenia: być kimś i zrobić coś dla Polski. Czy pasja i ciężka praca Ignasia wystarczyła, by dokonać wielkich rzeczy? Na to pytanie i wiele innych dotyczących historii Polski, odzyskania niepodległości, dzieci w nowatorski sposób otrzymają odpowiedź. W szkołach przed spotkaniem odbędą się lekcje edukacyjne przybliżające postać pisarki Spotkanie będzie transmitowane online.

PARTNERZY PROJEKTU: Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wyrkach, Szkoła Podstawowa im. Jana Czesława Tajcherta w Czuryłach, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Izdebkach Kosnach, Szkoła Podstawowa w Krzesku-Królowa Niwa, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ługach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. Jan Pawła II w Zbuczynie, Gminne Przedszkole w Zbuczynie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie, Dzienny Dom "Senior +" w Zbuczynie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbuczynie.