W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach zapraszamy na wydarzenie artystyczne pt. „Czytaj o Niepodległej”.

Wydarzenie to wpisuje się w obchody Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas imprezy usłyszymy utwory z „Antologii Niepodległości” polecane do czytania przez Parę Prezydencką w aktorskiej interpretacji Macieja Czapskiego.

W programie wydarzenia znajdzie się podsumowanie konkursu fotograficznego „Wolność czytania”. Poznamy laureatów konkursu i ich prace.

Wydarzenie uświetni poetycki koncert patriotyczny w wykonaniu Artura Gotza z zespołem.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć wiersze wielkich poetów: Czesława Miłosza i Tadeusza Różewicza, a także piosenki Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty, Kabaretu Starszych Panów oraz znane piosenki patriotyczne w oryginalnych aranżacjach i interpretacjach.

Zapraszamy 15 czerwca 2018 r., godz. 1700 Sala Biała MOK.

Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach, a Sponsorem Głównym PGE Polska Grupa Energetyczna.

Serdecznie zapraszamy!