\

Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie dołączyła do bibliotek należących do systemu Academica. Jest to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna pozwalająca na udostępnianie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych (książki i czasopisma). Academica jest największą w Polsce bezpłatną, pełnotekstową bazą on-line ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego. Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Zaś publikacje chronione prawem autorskim są dostępne jedynie na dedykowanym terminalu w Bibliotece Głównej w Zbuczynie.

Żeby skorzystać z cyfrowej wypożyczalni należy założyć indywidualne konto w GBP w Zbuczynie. Więcej informacji: www.academica.edu.pl

Kliknij w logotyp ACADEMICA Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych i zobacz stronę https://academica.edu.pl/

Logo programu ACADEMICA www.academica.edu.pl