Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zbuczynie

wraz z Radą Seniorów Gminy Zbuczyn

wspiera nowopowstały Dzienny Dom "Senior +"  w Zbuczynie.

Środowisko seniorów z terenu gminy Zbuczyn jest bardzo zintegrowane. Potwierdzają to liczne spotkania UTW z Uczestnikami Dziennego Domu "Senior +", wzajemne zaproszenia na wykłady i warsztaty.

Podopieczni Dziennego Domu "Senior +" podczas warsztatów „Ikona – okno do Bożego Świata”, zorganizowanych dzięki wnioskowi grupy nieformalnej „Senior zawsze aktywny”, uczyli się pisać ikony. Uczestnikami były 3 grupy seniorów z gminy Zbuczyn: podopieczni Dziennego Domu Senior+, członkowie Lokalnego Klubu Seniora i Słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prace, które powstały na zajęciach można było oglądać podczas wystawy w dniach od 28 września do 5 października 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie. Ikony stworzone przez seniorów wzięły udział w konkursie, którego rozstrzygnięcie odbyło się 8 października w Dziennym Domu "Senior +" w Zbuczynie. Skład komisji oceniającej: Joanna Karpiarz (Kierownik GOPS w Zbuczynie), Agnieszka Mamcarz (Kierownik Domu Senior+), Janina Lewicka (Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Zbuczyn), Franciszka Kędzierska (członek Rady Seniorów GZ), Krzysztof Boruta (Dyrektor GOK Zbuczyn). Serdecznie gratulujemy laureatom: panu Józefowi Górce i pani Barbarze Ślebodzie.

Na podsumowanie projektu zaproszeni zostali: wójt gminy Zbuczyn - Tomasz Hapunowicz, dyrektor GOK Zbuczyn – Krzysztof Boruta, kierownik GOPS w Zbuczynie – Joanna Karpiarz, przewodnicząca Rady Seniorów GZ – Janina Lewicka, członek Rady Seniorów – Franciszka Kędzierska, pracownicy GOK Zbuczyn i GOPS oraz seniorzy z Lokalnego Klubu Seniorów i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie. Uczestnicy Domu Senior + mają wielu przyjaciół, którym chcieli się pochwalić swoimi osiągnięciami. Kierownik Domu "Senior +" - Agnieszka Mamcarz i pracownik Domu – Małgorzata Prochenka przygotowały prezentację złażoną ze zdjęć z licznych wycieczek swoich podopiecznych po całej gminie Zbuczyn. Odbyło się też ogłoszenie wyników konkursu pisania ikon. Następnie uczestnicy Senior + zaśpiewali kilka piosenek, a goście chętnie się do nich dołączyli. Na wszystkich uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek.

Projekt został zrealizowany w ramach projektu „Bony dla seniorów” ze Stowarzyszenia Radomskie Centrum Przedsiębiorczości.