Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie
Filia biblioteczna w Krzesku-Królowa Niwa

od czerwca 2022 roku biorą udział w ogólnopolskim projekcie

"MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK"

Celem akcji: zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki
i codziennego czytania z dzieckiem

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi.

• Każde dziecko w wieku przedszkolnym wraz z rodzicem, którzy odwiedzą bibliotekę
    i wyrażą chęć przystąpienia do projektu otrzymują w prezencie Wyprawkę Czytelniczą,
    a w niej:

- książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka;

- broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” ;

- kartę Małego Czytelnika;

- gadżety, które umilą dziecku codzienną lekturę;

• Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki
    z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostaje uhonorowany imiennym dyplomem;
  • Dzięki akcji dziecko poznaje ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostaje pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W okresie od czerwca 2022 r. do stycznia 2023 r. w projekcie wzięło już czynny udział ponad 40 najmłodszych czytelników.

Bardzo nas to motywuje do dalszych działań i mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej przedszkolaków oraz ich rodziców zapała miłością do książek i czytania. A wszystkich którzy nie skorzystali jeszcze z naszej propozycji serdecznie zapraszamy.
Hanna Jurzyk – kierownik GBP w Zbuczynie