III odsłona „Narodowego Czytania w Gminie Zbuczyn”

W tym roku „Skwer 600-lecia Zbuczyna” tętnił żywym słowem. Piękno polszczyzny płynęło z ust 34 lektorów, którzy wybitnie zinterpretowali nowelę „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, oraz z ust chętnych mieszkańców, którzy mieli możliwość zaprezentowania wybranych przez siebie fragmentów nowel. Społeczność zgromadzona wokół Narodowego Czytania, miała szansę zadać sobie pytanie, czym jest prawdziwe dobro? I znaleźć na nie odpowiedź.

Po wysłuchaniu lektur, można śmiało powiedzieć, iż zmieniają się czasy i forma wyrazu, a ludzkie sprawy, problemy i zachowania pozostają takie same.

Duma rozpierała mieszkańców, podczas występu lokalnego Zespołu Pieśni i Tańca „NIWA”. Odczytanie listu od Prezydenta przez zastępcę Wójta Dariusza Cegiełkowskiego, odśpiewanie wspólnie hymnu, przyczyniło się do doniosłej atmosfery jaka towarzyszyła uroczystości.

Partnerem uroczystości było Koło Gospodyń Wiejskich „Rejwach” ze Starego Krzeska, które przygotowało „królewską ucztę” dla gości.

Wszystkim, którzy współtworzyli „Narodowe Czytanie w Gminie Zbuczyn”, serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy : Grupa nieformalna realizująca projekt, w ramach inicjatywy lokalnej, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie.