1 września w Januszówce odbyło się 8. Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka.

W tym roku świętowanie rozpoczęło się uroczystym otwarciem Świetlicy Wiejskiej. Zastępca Wójta Gminy Zbuczyn - Dariusz Cegiełkowski, przewodniczący Rady Gminy Zbuczyn - Ireneusz Chomka, Radny Gminy Zbuczyn - Marek Furman i Sołtys wsi Januszówka - Grzegorz Krasuski symbolicznie przecięli wstęgę. Zespół wokalny „Radość” oraz „Kapela Zbucka” swoimi występami uświetnili uroczystość.

Następnie rozpoczął się 7.Gminny Turniej Sołtysów o Puchar Wójta Gminy Zbuczyn Tomasza Hapunowicza. W tym roku do Turnieju zgłosiło się 5 sołectw, które startowały w 7 konkurencjach sportowych. Drużyny zakończyły zmagania na następujących miejscach:

I - Januszówka

II - Tarcze

III - Pogonów

IV - Wesółka

V - Jasionka

Zwycięscy otrzymali nagrody, które z pewnością przydadzą się w ich sołectwach.

Ponadto organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci: dmuchana zjeżdżalnia, ogródek dziecięcy, loteria fantowa i kiełbaski z grilla.