To akcja towarzysząca Narodowemu Czytaniu w Gminie Zbuczyn w 2018 r.

Jego finał odbędzie się 08.09.2018 r. w GOK Zbuczyn. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w Roku 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, stąd wyjątkowa a zarazem nietypowa formuła akcji.

Cała Polska czyta cały rok fragmenty wielkiej polskiej literatury związane z ideą niepodległości. Również nasz konkurs opierał się na czytaniu wybranych fragmentów z 44 tekstów utworzonej na tą okazję Antologii Niepodległości.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety związane z jubileuszem 600 – lecia miejscowości i parafii Zbuczyn . Laureaci zostali zaproszeni do aktywnego uczestnictwa w Narodowym Czytaniu gdzie będą czekały na nich wspaniałe nagrody zakupione ze środków inicjatywy lokalnej w ramach realizacji powyższego projektu.

Jury konkursowe w składzie:

- Eugeniusz Kasjanowicz - zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki w Siedlcach, poeta

- Adam Białczak - dziennikarz radiowy Katolickiego Radia Podlasie

- Małgorzata Połeć - metodyk języka polskiego Samorządowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach

przyznało następujące miejsca:

Kategoria I /szkoła podstawowa/  kl. VI-VII

I. miejsce - MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA - Marta Krasuska ze Szkoły Podstawowej w Zbuczynie

II. miejsce - Liliana Kondraciuk ze Szkoły Podstawowej w Zbuczynie

III. miejsce - Aleksandra Jastrzębska - z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ługach Wielkich

Kategoria II /oddziały gimnazjalne/  kl. II - III

I. miejsce - MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA - Patrycja Sobiczewska ze Szkoły Podstawowej w Zbuczynie

II. miejsce - Aleksandra Jastrzębska ze Szkoły Podstawowej w Zbuczynie

III. miejsce - Julia Kozak z Niepublicznego Gimnazjum w Izdebkach Kosnach.

Protokół z konkursu znajdziecie tutaj → pobierz pobierz2