Akademia gitary prowadzona przez Macieja Soszyńskiego.

Czy wiesz, że: sztuka nauki gry na akordach i czytania nut otwiera nowe ścieżki neuronowe. Zasadniczo gitarzysta poprawia swój mózg w pozytywny sposób, co prowadzi do różnego rodzaju korzyści poznawczych. Korzyści z gry na gitarze można podzielić na 5 różnych obszarów:

• Umiejętności socjalne,
  • Osobiste korzyści,
  • Korzyści zawodowe,
  • Korzyści dla zdrowia psychicznego,
  • Fizyczne korzyści zdrowotne.

Poprawisz swoją koncentrację i pamięć, ucząc się czytać zapisy gitarowe i tworząc kształty akordów. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Zurychu wykazały, że obszary mózgu odpowiedzialne za pamięć były stymulowane podczas gry na gitarze. Dotyczy to zarówno pamięci poznawczej, jak i mięśniowej. Dzieciom z ADHD zaleca się czasami wybieranie instrumentu, który pomoże im skupić energię na czymś kreatywnym i pozytywnym.

Lepsza gra i dyscyplina pomogą ci skupić się na tej nowej umiejętności i poprawić koncentrację. To hobby pomaga również muzykom poprawić pamięć. Obsługuje się wiele zadań, takich jak dociskanie, kostkowanie itp, poprawiając koordynację rąk, umiejętności czytania i słuchania.

Podczas ćwiczeń gitarzyści nie tylko rozwijają swoją muzykalność, ale także stają się dobrymi multitaskerami. Są w stanie: czytać gitarowe tabulatury i śpiewniki. To może wydawać się dość skomplikowane, gdy dopiero zaczynasz. Ale ludzki mózg ostatecznie zmieni się, by lepiej przystosować się do wielozadaniowości. Gdy zdobędziesz tę cenną umiejętność, możesz ją zastosować poza praktykami gitarowymi.

Zwiększ swoją pewność siebie i osiągnij poczucie spełnienia, tworząc nowe cele, takie jak opanowanie piosenki gitarowej. Zalety z gry na gitarze jak unikalne akordy, doskonalenie piosenek i odgrywanie gitarowych solówek to tylko niektóre z największych wyzwań, z jakimi zmierzy się każdy gitarzysta.

Jednak poczucie osiągnięć zdobyte dzięki temu jest naprawdę satysfakcjonujące. Osiągnięcia takie jak te uczą nas, że dla dorosłych jest coś więcej niż nagrody finansowe. Granie na gitarze jako hobby może dać nam poczucie spełnienia, które mogło zostać utracone lub nie zostało w pełni zbadane.