Ruszył w nowej odsłonie projekt „Mała książka – wielki człowiek”. W Polsce odbywa się ona po raz szósty, zaś nasza biblioteka bierze w niej udział po raz drugi.

Projekt jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców. - Ma na celu upowszechnianie dostępu do bezpłatnych, pięknie wydanych i mądrych książek oraz zachęcanie do wspólnego czytania i regularnego odwiedzania biblioteki przez całe rodziny. W ubiegłym roku w naszej bibliotece w akcji uczestniczyło blisko 80 małych czytelników.  Mamy nadzieję, że w tym roku będzie Was jeszcze więcej - informuje Hanna Jurzyk, kierownik GBP w Zbuczynie.

Przypominamy zasady przystąpienia do projektu:
Każde dziecko w wieku przedszkolnym (4–6 lat), które odwiedzi naszą bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” lub  „Pierwsze Czytanki dla…” dostosowane pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie również rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

Mała Książka Wielki Człowiek - logotyp akcji         Mała Książka Wielki Człowiek - plakat 2023 rok      Logotyp Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbuczynie

Pamiętajmy, że: „Zaszczepienie dzieci miłością  do książek jest prezentem danym im na całe życie”

Polecamy stronę: www.wielki-czlowiek.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania  „Mała książka – wielki człowiek”