Serdecznie zapraszamy na koncert LETNIE GRANIE!

08.08.2021 r. (niedziela)

skwer 600-lecia w Zbuczynie

start: godz. 17.00

Wystąpią:

Monika Urlikpolska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu, R&B, soulu i gospel. W wieku dziewięciu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Dzierżonowie. W 1998 rozpoczęła naukę w Państwowym Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz została laureatką III nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Współczesnej Instrumentów Smyczkowych. Rok później zwyciężyła w X Festiwalu Piosenki „Karolek” we Wrocławiu. W 2000 zdobyła I nagrodę na VII Festiwalu Piosenki Angielskiej „Olimp” we Wrocławiu oraz Grand Prix na VIII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, otrzymała również wyróżnienie w programie „Szansa na sukces”. W 2002 zdobyła drugą nagrodę w finale Szansy na sukces odbywającym się w Sali Kongresowej, a także wzięła udział w programie Droga do gwiazd.

W 2003 rozpoczęła współpracę z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. W 2004 rozpoczęła edukację muzyczną na wydziale rozrywkowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2005 założyła własny zespół oraz została współzałożycielką sekstetu gospelowego „Tribe of Alma”, z którym zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting w Osieku. Również w 2005 została laureatką I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Vena Festival” pod patronatem Michała Urbaniaka, dzięki własnej kompozycji „Time After Time” Rok później z tym samym utworem zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Sopot na festiwalu TOPtrendy. W tym samym roku wsparła wokalnie płytę Tedego pt. Esende Mylffon w utworach „Blask” i „Jakby jutra miało nie być”.

W 2011 wzięła udział w przesłuchaniach do programu rozrywkowego TVP2 The Voice of Poland. Trafiła do drużyny, której trenerem był Adam „Nergal” Darski. Dotarła do półfinału. W 2012 wystąpiła z zespołem Afromental w programie TVP2 Bitwa na głosy. 9 maja 2014 wydała debiutancki album studyjny pt. Nie wie nikt, na którym pracowała z Aleksandrem Milwiwem-Baronem i Markiem Błaszczykiem. Album promowała utworami „Nie wie nikt” oraz „Ty i ja”, które zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu TVN Prawo Agaty. W czerwcu wykonała utwór „Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena podczas koncertu SuperDebiutów w ramach 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym, rozgrywanym 3 marca, zajęła trzecie miejsce. W 2019 zaśpiewała piosenkę „Krąg życia” w filmie Król Lew.

Kapela Zbucka - to zespół, który powstał 2017 roku. Tworzą go dobrzy znajomi. Z założenia zespół gra całkowicie na żywo. W repertuarze znajdują się bardzo różne utwory – ludowe, country (także autorskie kompozycje), patriotyczne, religijne, kolędy, klasyka polskiej piosenki, poezja śpiewana (także autorskie kompozycje), utwory instrumentalne. Nazwa nawiązuje do pochodzenia członków zespołu – Zbucka, bo ze Zbuczyna (z gminy Zbuczyn).
Zespół ma za sobą liczne koncerty, udział w przeglądach i konkursach, na których zdobywał nagrody i wyróżnienia.
Lider zespołu kilkakrotnie występował na festiwalu w Mrągowie, stąd zamiłowanie do muzyki country. W tym stylu utrzymane są własne kompozycje zespołu, które można usłyszeć na naszych koncertach.
W 2019 i 2021 roku zespół wystąpił w Mrągowie w czasie Pikniku Country.
Podsumowaniem dotychczasowych działań jest płyta „Saloon” zawierająca 8 autorskich kompozycji i 4 covery.

Obecny skład zespołu:
Tomasz Radomyski – wokal, gitary, kierownik;
Monika Radomyska – wokal, ukulele;
Andrzej Kędziora –akordeon;
Patryk Kamiński – gitara basowa;
Tadeusz Krasuski – perkusja;

Dotychczas zespół zdobył:
• II miejsce na IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek
• III miejsce na II Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych
• Wyróżnienie na IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe serce Mazowsza”
• I miejsce na III Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „Śpiewam Ci Polsko”
• II miejsce na III Walentynkowym Festiwalu Piosenki Miłosnej Chodów 2019
• Udział w finale ogólnopolskiego konkursu Piosenka drogi 2019
• III miejsce na IV Walentynkowym Festiwalu Piosenki Miłosnej Chodów 2020
• I miejsce w I Festiwalu Seniora 2020
• Wyróżnienie w ogólnopolskiego konkursu Piosenka drogi 2020
• Wyróżnienie burmistrza Mrągowa w ogólnopolskiego konkursu Piosenka drogi 2021

UliBabki - zespół wokalny działający od 2011 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie. Tworzą go dorosłe panie i seniorki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie. Opiekę artystyczną sprawuje pani Urszula Chruściel, akompaniament wykonuje pan Marcin Chojecki. Zespół koncertuje lokalnie i regionalnie, ma na swoim koncie wiele zwycięstw w konkursach kolędowych, patriotycznych i innych.