Z okazji Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się wieczór poetycko-muzyczny.

Swe wiersze zaprezentował pan Tadeusz Radomyski zaś oprawę muzyczną przygotowała Kapela Zbucka.

Kapela Zbucka to zespół wokalno-instrumentalny, który powstał w 2016 r. Jak sugeruje nazwa utworzyli go mieszkańcy Gminy Zbuczyn. W swym repertuarze mają piosenki ludowe, tradycyjne, rozrywkowe, polskie pieśni patriotyczne, utwory poetyckie oraz religijne.

Tadeusz Radomyski to mieszkaniec gminy Zbuczyn, Dziewul. Poezję tworzy od wczesnych lat młodości, jego zbiory zawierają ponad 4000 utworów, których głównym tematem jest Bóg, Ojczyzna, nadzieja. Jego twórczość w artystyczny sposób odkrywa to co drzemie w naszych duszach, przedstawia świat i emocje subiektywnie, wypełnia wszystkich melancholią i zadumą.

Spotkanie poetyckie połączone było z promocją książki Tadeusza Radomyskiego pt. "Panie... podaj rękę", której wydanie zostało sfinansowane ze środków Gminy Zbuczyn w ramach inicjatywy lokalnej 2017.