V odsłona NARODOWEGO CZYTANIA W GMINIE ZBUCZYN 2021

Szanowni Mieszkańcy !!!

Gmina Zbuczyn, Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie po raz kolejny serdecznie zaprasza mieszkańców do czynnego udziału w NARODOWYM CZYTANIU.

„Podczas tegorocznej, dziesiątej a piątej w Gminie Zbuczyn odsłony Narodowego Czytania, spotkamy się, aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji” – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

NARODOWE CZYTANIE W GMINIE ZBUCZYN

odbędzie się 4 września 2021 r. /sobota/ godz. 17.00

„Plac pod wierzbą” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZBUCZYNIE
prowadzi zapisy osób chętnych do czytania
od 8.07.2021r. do 31.07.2021r.
- poniedziałek - piątek w godz. 8.00 – 16.00
- telefonicznie: 500 799 675,