Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie

Filia biblioteczna w Czuryłach

tel. 500 799 675

Filia biblioteczna w Krzesku-Królowa Niwa

Czynna: poniedziałek – wtorek, czwartek – piątek w godz. 10:00-18:30; sobota w godz. 10:00-16:00

Ewa Jurkowska, Joanna Jurkowska

Zasady funkcjonowania bibliotek od dnia 11 maja 2020 r.:

1. Biblioteki ograniczają swoją działalność do wypożyczeń i zwrotów zbiorów bibliotecznych, wszystkie wydarzenia biblioteczne w tym spotkania z dziećmi i młodzieżą, spotkania autorskie, itp. zostają odwołane.

2. Czytelnicy będą obsługiwani w holach pojedynczo z uwzględnieniem wymaganego dystansu przestrzennego między pracownikiem a czytelnikiem (minimum 2 m) bez umożliwienia wolnego dostępu do księgozbioru, w holu jednorazowo może przebywać max. 1 osoba.

3. Biblioteki umożliwiają umówienia wizyty w bibliotece na konkretną godzinę oraz zamówienia książek telefonicznie lub mailowo.

4. Wypożyczenia i zwroty zbiorów będą się odbywały przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa. Bibliotekarze i czytelnicy zobligowani są do stosowania maseczek ochronnych i rękawiczek jednorazowych oraz dezynfekcji rąk.

5. Zwracanych do biblioteki zbiorów nie należy dezynfekować.

6. Każdy zwrócony egzemplarz poddany będzie 3 dniowej kwarantannie. Biblioteki wydzielą odrębne miejsca na półkach lub biurkach. Po upływie okresu kwarantanny książki będą włączone do wypożyczeń.

7. Regularnie (kilka razy w ciągu dnia) bibliotekarze będą dezynfekować powierzchnie wspólne, z którymi stykać się będą użytkownicy, np.: klamki drzwi wejściowych, poręcze, blaty, oparcia krzeseł, itp.

8. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy aby Czytelnicy mający objawy przeziębienia lub grypy zaniechali wizyt w bibliotekach.

Dnia 28.04.2020 r. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym opracowało wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Zachęcamy do zapoznanie się z nimi: