Pierwsi uczestnicy z blisko 600. wszystkich, zaprezentowali się 23 stycznia na deskach naszego GOK. XI Przegląd kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w Zbuczynie trwa - zaczęliśmy 2. dzień przesłuchań. Zapraszamy!

Impreza potrwa 2 dni a jest adresowana jest do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów nie tylko z terenu gminy Zbuczyn. Biorą w niej też udział uczestnicy z Siedlec i całego powiatu siedleckiego. Blisko 1/3 śpiewających wywodzi się z gminy Zbuczyn.

Na konkurs wpłynęło 96 zgłoszeń. Wśród blisko 600. występujących w auli Gminnego Ośrodka Kultury przy Jana Pawła II 3 w Zbuczynie, znalazło się 5 duetów i 25 zespołów liczących od 3 do ponad 40. osób. Pozytywnym zaskoczeniem tegorocznego przeglądu jest bardzo duża liczba poprawnych zgłoszeń – 96.

Najliczniejszą grupą śpiewających stanowią dzieci w kategorii wiekowej klas I-III ze szkół podstawowych (165 osób, 1 duet, 7 zespołów) oraz dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych – również 165 osób, w tym 4 duety i 8 zespołów. Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, w większości z własnym podkładem muzycznym, śpiewała będzie też młodzież w kategorii: klasy VII-VIII (85 osób, w tym 4 duety i 6 zespołów), szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne (5 osób) oraz w kat. Dorośli i seniorzy: 76 osób (w tym 4 zespoły).

Przesłuchania rozpoczęły się w czwartek, 23 stycznia o godz. 10.00. Organizator: GOK Zbuczyn przed występem konkursowym zapewnił uczestnikom każdej kategorii czas na zrobienie próby i sprawdzenie podkładu muzycznego. Występy konkursowe rozpoczną się później.

Jury Przeglądu w składzie: Danuta Błażejczyk (piosenkarka), Barbara Żarnowiecka (śpiewaczka operowa) i Błażej Drab (piosenkarz) oceni występy wszystkich występujących w trakcie 2. konkursowych dni.

Patronat Honorowy na XI Przeglądem kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w Zbuczynie sprawuje Starosta Siedlecki Karol Tchórzewski oraz Wójt Gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz. Sponsorem są: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbuczynie oraz firma AT Trading Sp. z o.o. Organizatorami są: GOK Zbuczyn, UG Zbuczyn, Starostwo Powiatowe i Dom Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach.

Foto: Cyprian Kucharuk